Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,182 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi per Sky: “E ardhmja? Nese per Interin eshte i mire qendrimi im, qendroj. Nese jo, largohem.”

Icardi per Sky: “E ardhmja? Nese per Interin eshte i mire qendrimi im, qendroj. Nese jo, largohem.”
Inter Club Staff

Mauro Icardi, kapiteni i Interit ka folur per mikrofonat e Sky pas ndeshjes ndaj Sassuolos. 

Zikalterit deshtuan sot te fitojne ne ndeshjen qe vlente sezonin dhe kapiteni ka komentuar keshtu perpara gazetareve gjithcka cfare ndodhi:

“Jemi shume te pikelluar sepse donim te fitonim me cdo kusht.”

“Sassuolo ka bere nje ndeshje te madhe, duhet pranuar. Consigli ka bere ndeshjen me te mire te karrieres se tij.”

“Kur topi nuk do qe te hyje, nuk ke cfare ben, ne e kemi provuar me te gjitha menyrat.”

“Ne San Siro ka pasur gjithmone feste kete sezon, duhet ti kerkojme falje vertete tifozeve.”

“Ishte ndeshja e fundit ne shtepi dhe ne donim ti pershendesnim ne menyren me te mire te mundshme, por nuk ja dolem dot.”

“Flas me shoket e skuadres perpara cdo ndeshje dhe kerkoj ti motivoj.”

“Jam krenar per kete sezon sepse askush nuk besonte tek ne ne fillim.”

“E kemi nisur ne menyre te mrekullueshme, por pastaj kemi pasur nje renie. Gjeja e vetme qe mund te them eshte se jam krenar.”

“Njerezit mendojne se eshte e thjeshte, por cdo dite ka shume pune per te bere.”

“E ardhmja? E perseris cdo vit: qendrimin tim do ja perseris edhe klubit.”

“Nese per skuadren eshte nje e mire qendrimi im, une do te qendroj. Nese eshte dicka e keqe, atehere do te largohem.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.