Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 28, 2020

Scroll to top

Top

2,418 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi: “Pioli na jep besim. Ne lojtareve nuk na lejohet te kerkojme akoma falje”.

Icardi: “Pioli na jep besim. Ne lojtareve nuk na lejohet te kerkojme akoma falje”.
  • On 18/11/2016, 15:49

Ne diten e konferences se shtypit per ndeshjen Milan-Inter, perkrah Stefano Pioli eshte edhe kapiteni Mauro Icardi. Ja fjalet e tij:

Cfare ndryshoj me Piolin?
“Kur vjen nje teknik i ri te gjithe duan te bejn mire. Ne kete jave kemi punuar shume, pastaj dihet qe ndonje lojtar mund te jete i pakenaqur. Tani, nuk ka motiv per te qen te pakenaqur, Pioli na ka dhen te gjitheve besim, pastaj na takon ne qe te japim me te miren ne fushe”.

Ndjen pergjegjesi te madhe kur luan kunder Milan, pasi eshte e vetmja skuader qe nuk i ke shenuar?
“Nuk ndihem nen presion, puna ime eshte te shenoj gol, dhe te dielen eshte nje objektiv per mua. Jam i lumtur qe ne te shkuaren nuk i kam shenuar as Interit (qesh)”.

Keni then se deshironi nje trajner Italian, pse? Te vjen mire qe ish lojtare te medhenj argjentinas kerkojne grumbullimin tuaj ne kombetare?
“Per pyetjen e pare e kam then per ju gazetaret. Por nuk kam then se nuk dua trajner te huaj, thjesht deklarova qe nje trajner Italian e njeh Serie A dhe mund te ndihmonte me shume. Me vjen mire qe i degjoj Ish lojtaret qe permendin emrin tim, une duhet te bej mire tek Inter, nese thirrem do jem i lumtur”.

Me Piolin eshte shansi i fundit per kete sezon?
“Sic thash edhe javen e shkuar, ne futboll e paguan gjithmon trajneri. Mendoj se me Mancinin nuk mundem te benim asgje pasi u largua pa filluar sezoni, De Boer ka bere gjera te mira ne fazen sulmuese, me Piolin do permiresohemi akoma. Na takon ne lojtareve, nuk duhet gjithmon te fajesohet trajneri”

Sa i rendesishem eshte shpirti ne nje Derby?
“Duhet ta tregojme gjithmone, jo vetem ne derby, pasi po luajm per nje skuader te madhe. Me Juven bem ate qe deshironim, dhe me Milan do jete nje ndeshje afersishte e tille”.

Treni i fundit per objektivin Champions?
“Kesaj pyetje nuk di ti pergjigjem. Sigurisht qe me Milan eshte e rendesishme per te arritur objektivin e 2-3 viteve. Nuk e di nese do jete mundesia e fundit, e sigurt qe eshte vendimtare edhe per vazhdimesine e sezonit”.

Keni menduar te beni ndonje dedikim per femijet nese shenoni ne Derby?
“Kam bere nje fanelle speciale ne Europa League, por me pas harrova ta tregoja (qesh)”.

Ne keto dy jave jeni ndjer akoma me shume kapiten?
“Une duhet te ndihmoj grupin. Keto dite jemi stervitur ne maksimum. Une ju transferoj njerzeve qe kam afer mendimet dhe idete qe me ka shpjeguar Misteri. Te gjithe duhet te jemi te bashkuar per te kuptuar idete e trajnerit. Te gjithe duhet te kontribuojme”.

FcIN – Nese shenoni dy gola, cfare do beni?
“Puna ime eshte te shenoj, do isha shume i lumtur nese do shenoja dy gola. Une e them gjithmon, mendoj vetem per te miren e skuadres”.

Cfare mendon per punen e De Boer?
“Nuk ka qen e lehte per te pasi erdhi pak dite perpara fillimit te kampionatit, na tregonte gjithmon deshiren per te ndryshuar gjerat. Ne fush nuk ndodhi dicka e tille, dhe pastaj e pagoj trajneri, por ishim ne qe bem keq”.

Cfare ke kuptaur nga Pioli?
“Menyra e tij e te shprehurit, kjo do na ndihmoje edhe ne fushe”.

Jan 8 pike diference ndermjet Inter e Milan?Milan? 
“Nuk me shqeteson kjo, por perjudha negative. Mendoni Juven e sezonit te shkuar, ishin ne fund pastaj arriten te fitonin kampionatin. Ne duhet te shohim vetem veten, te tjeret i bejne llogarite”.

Inter me sulmues?
“Ne keto 10 dite kemi kerkuar te ndjekim misterin, ne fushe do shkojne vetem 11 lojtare e duhet te pergjigjemi atje”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.