Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,256 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi: “Rekuperimi po shkon mire. Perisic? I jashtzakonshem. Per vendin e trete eshte akoma…”

Bujar Berishaj

I intervistuar nga Inter Channel, kapiteni zikalter Mauro Icardi ka folur per gjendjen e tij fizike ne prag te vazhdimit te kampionatit:

“Rekuperimi po shkon mire, po punoj qe nje jave e gjysme tashme. Torino? Ne futbollin italian te gjitha ndeshjet jane te veshtira, nuk duhet te nenvlersosh asnjehere kundershtarin. Me kujtohet akoma ndeshja e vitit te kaluar, kur kemi humbur ne minuten e fundit pas nje korneri”.

“Ne duhet te bejme mire, ashtu sic kemi bere deri ne janar. Ka pasur nje renie por nga ndeshja kunder Juventusit kemi treguar krenarine dhe jemi vetedijesuar. Barazimi me Romen? Skuadra ka luajtur nje ndeshje shume te mire, mund edhe te fitonim. Por eshte gjithcka akoma e hapur, ka shume pike ne loje”.

Pastaj ai flet edhe per shokun e repartit, Ivan Perisic: “Eshte ne nje periudhe fantastike, ka shenuar edhe me Kroacine. Per ne eshte i rendesishem, i ndihmon te gjithe. Tifozet? Ata e dine cfare mendoj. une shpresoj qe te tregoj ne fushe ate qe ndjej, duke shenuar dhe duke ndihmuar skuadren”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.