Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

518 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi shume afer te thyeje rekordin e golave te Bobo Vierit!

Icardi shume afer te thyeje rekordin e golave te Bobo Vierit!
Ardis
  • On 02/10/2018, 18:31

Mauro Icardi eshte afer rekordit te golave te realizuar me Interin te Bobo Vierit, sic raporton Corriere dello Sport.

Italiani ka qene nje nga sulmuesat me te mire te historise se Interit por kapiteni aktual i zikalterve eshte vetem nje hap larg rekordit qe mbahet prej shume vitesh prej Bobos se famshem qe per shume vite ka qene sulmuesi kryesor i Interit duke shenuar nje mal me gola.

Kapitani i skuadres por edhe fatsjelles, Mauro Icardi, per momentin ka realizuar 109 gola per zikalterit ne te gjitha kompeticionet. 14 gola me pak se Bobo Vieri, i cili ka qendron ne kuoten e 123 gola per klubin nga 1999 deri më 2005.

Duke u bazuar ne rendimentin e Icardit ne sezonet e kaluara, eshte mese logjike te mendosh qe 25 vjecari jo vetem qe do te arrije rekordin e Bobo Vierit por edhe do e kaloje ate.

Ne momentin qe do e kaloje Bobo Vierin, rradhen do e kete rekordi i Istvan Nyers, i cili eshte ne kuoten e 133 golave te realizuar me Interin.

Corriere dello Sport raporton se, Icardi pervec rekordit te golave te shenuara me Interin eshte ne pritje per rinovimin e kontrates, ku gruaja dhe agjentja e tij, Wanda (Nara) Icardi dhe Ausilio do te takohen per te folur me gjere rreth kontrates se Mauro Icardit.

Mauro pritet te luaje si titullar neser nderkohe ne Champions League pas pushimit qe kishte ne kampionat javen qe shkoi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.