Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,185 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi: “Telefonata e Bauzes do te vij. Tifozet Interist ne Kine jane fantastik”.

Icardi: “Telefonata e Bauzes do te vij. Tifozet Interist ne Kine jane fantastik”.
  • On 07/04/2017, 19:19

Teme nxehte keto javet e fundit ka qen mosgrumbullimi i Mauro Icardi ne kombetaren argjentinase. Ne Argjentine, po flitet shume dhe eshte hapur nje debat i madhe ku shumica kerkon grumbullimin e Icardit ne kombetare, ndersa Maradona vazhdon te sulmoj kapitenin zikalter. Per mikrofonat e Guerin Sportivo, ka folur vete Mauro: “I jam pergjigjur heren e fundit qe ka folur. Dua te jem i sinqert dhe nuk deshiroj ta rihap kete debat. Une ne Boterorin 2018? Po bej maksimumin cdo dite per skuadren time. Do vazhdoj te jap me te miren per Inter, grumbullimi heret apo vone do te vij”.

Cfare i that trajnerit Edgardo Bauza kur erdhi ne Pinetina? “Qe jam gjithmon ne dispozicion e po jap maksimumin per tu permiresuar dite pas dite. Besoj se kur te me therrasi, do jete cmimi i fituar per impenjimin tim”.

Me tej vazhdon: “Nga lojtaret zikalter fanella ime eshte me e shitura ne Kine? Eshte dicka shume e bukur, nje motivim i madh, ndihem krenar. Tifozet kinez jane fantastik, perpara 2 vitesh kur ishim ne fazen pergatitore te kampionatit ndjem shume entuziazem. Besoj se tani, fal Suning, kemi akoma me shume tifoze”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.