Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

719 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Icardi:”Eto’o dhe Bati idhuj, Interi periudha e duhur. Kur isha tek Barca…”

Icardi:”Eto’o dhe Bati idhuj, Interi periudha e duhur. Kur isha tek Barca…”
Donald Elmazi

Mauro Icardi dhe lumturia per grumbullimin e tij ne kombetare. Sulmuesi argjentinas ka folur per nje radio te vendit te tij dhe ka eshte shprehur keshtu per momentin e arte qe po kalon:”Jam argjentinas, ndjehem argjentinas dhe kjo eshte bluza qe dua te vesh. Me kane kerkuar te luaj per Italine por gjithmone kam thene qe do vesh bluzen e vendit tim. Te kaloja tek Inter ishte e rendesishme, eshte nje periudhe shume e rendesishme per te kerkuar te vija ne kombetare dhe per te qendruar aty. Kur erdha ne Itali objektivi im ishte te luaja me kombetaren me cdo kusht”.

IDHUJT-“Pervec Batistutes, nje tjeter pike referimi per mua eshte Samuel Eto’o”.

BARCELLONA-“Une jam nje sulmues zone, luftoj mire ne ajer dhe shenoj me koke dhe te Barcelona luhet me topin ne toke. Ne Barcelone nuk ka sulmues te tjere me karakteristikat e mia. Te kaloje ne skuadren e pare tek Barca eshte shume e veshtire, ka shume konkurrence, per kete mu desh te largohesha. Te njihja Messin ishte shume e bukur, me ka trajtuar mire dhe me ka thene se do me gjendej per cdo gje qe un kisha nevoje. Ne klub cdo kategori ishin te trajtuara ne te njejten menyre, nga me te rinjte deri tek skuadra e pare. Erdha ne Spanje vetem, me mungon prinderit: ishte e veshtire. Ne Rosario kam gjithcka: familjen, miqte, trajnerin tim te pare. Kur mundem vij gjithmone sepse me mungon shume”. 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags