Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 20, 2021

Scroll to top

Top

560 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ICC 2019 – Ja 23 lojtaret e therritur nga Antonio Conte per ndeshjen Tottenham-Inter: mungon ne liste Lautaro!

ICC 2019 – Ja 23 lojtaret e therritur nga Antonio Conte per ndeshjen Tottenham-Inter: mungon ne liste Lautaro!
Inter Club Staff

MILANO – Antonio Conte dhe skuadra ne drejtimin e tij eshte gati per te luajtur ndeshjen e fundit te 2019 International Champions Cup.

Deri me tani zikalterit kane luajtur ndaj Manchester United te cilen e kane humbur me rezultatin 0-1, ndaj Juventusit te cilen e kane humbur me penallti ndersa ndeshja perfundoi me rezultatin e barabarte 1-1 dhe ne fund, vetem para pak diteve kane luajtur me PSG, ndeshje te cilen zikalterit e fituan me penallti.

Por nderkohe, zikalterit e Contes diten e neserme ne oren 16:06 do te luajne ndaj Tottenham ne Tottenham Hotspur Stadium.

Per kete ndeshje, Antonio Conte ka therritur lojtaret e meposhtem. Bie ne sy mungesa e Lautaro Martinez i cili eshte konsideruar si jo i gatshem per kete ndeshje sepse sapo eshte rikthyer nga pushimet. Mungon edhe Lazaro i demtuar por edhe Diego Godin i cili eshte demtuar diten e djeshme ne stervitje:

Goalkeepers: Handanovic, Padelli, Berni;

Defenders: De Vrij, Skriniar, Ranocchia, D’Ambrosio, Dalbert, Dimarco, Pirola;

Midfielders: Brozovic, Sensi, Borja Valero, Joao Mario, Gagliardini, Candreva, Agoumè, Barella;

Forwards: Politano, Perisic, Longo, Esposito, Puscas.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.