Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,762 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Igli Tare del hapur: “Per Correan ka nje mundesi reale te kaloje tek Interi. Por sot per sot…”

Igli Tare del hapur: “Per Correan ka nje mundesi reale te kaloje tek Interi. Por sot per sot…”
Inter Club Staff

Pas fitores se Interit me Genoan, menjehere ne fushe ka zbritur edhe Lazio. Por pikerisht perpara se te ndodhte kjo, perpara mediave ka dolur per te folur Igli Tare.

Ne menyre te papritur, ai ka folur hapur per Correa duke e pranuar publikisht qe nje kalim i tij tek Interi eshte me shume se real.

“Dihet qe Correa deshiron te largohet nga Lazio, eshte kjo mundesi tani qe mund te kaloje tek Interi dhe eshte nje mundesi reale.”

“Te shohim cfare do te ndodhe ne oret e ardhshme. Per ne eshte nje lojtar i rendesishem, ai e di. Por nuk varet nga ne por nga Interi.”

“Ne fakt nuk eshte vetem Interi per te, por ai deshiron te qendroje ne Itali dhe e ka bere te qarte kete gje.”

“Me Interi nuk ka pasur ende nje tratative te mirefillte. Ka vullnet nga palet por nuk ka nje tratative te mirefillte ende.”

“Prokuratoret po bejne nje pune te madhe. Te shohim cfare do te ndodhe ne oret e ardhshme. E rendesishme eshte qe kush te qendroje te jete i lumtur me kete fanelle.”

“Correa eshte sjelle mire deri me tani. Duhet pak durim nga cdo pale.”

Keshtu eshte shprehur Igli Tare pak me pare por nderkohe qe Correa ka qene i grumbulluar, ai nuk ka zbritur as ne fushe dhe nuk eshte as ne pankine: eshte vendosur qe ndaj Empolit te qendroje ne pankine.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.