Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

416 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Il Giornale frikeson: “Fakti qe Eriksen nuk luan eshte nje tregues shume i keq: kjo gje mund te ndikoje negativisht per te gjithe kampionet qe do duan te vijne te Interi.”

Il Giornale frikeson: “Fakti qe Eriksen nuk luan eshte nje tregues shume i keq: kjo gje mund te ndikoje negativisht per te gjithe kampionet qe do duan te vijne te Interi.”
Inter Club Staff

Sipas shume zerave, Christian Eriksen, pavarsisht golit deciziv qe shenoi ndaj Getafes, pritet te mos luaje as sot ne Europa League.

Antonio Conte duket se i ka idete e qarta per ndeshjen e sotme ndaj Leverkusen per lojtaret qe do te hedhe ne fushen e lojes.

Ai pritet te ulet ne pankine dhe perpara tij do te luaje Gagliardini, Barella dhe Brozovic, lojtare qe do te formojne mesfushen e Interit.

Mesfushori danez nuk po arrin do te tregoje vlerat e tij ne Interin e Antonio Contes por kjo gje, sipas Il Giornale, eshte nje tregues shume i keq per kampionet qe duan te transferohen tek Interi.

“Ne te gjithe boten, fakti qe Eriksen nuk po luan, po behet lajm dhe te gjithe jane te habitur me kete vendim te Contes.”

“Ai erdhi ne Milano si nje rock star, por deri me tani, ka deshtuar totalisht te binde tranjerin qe ndryshoi edhe modulin per te.”

“Edhe njehere tjeter, ndaj Leverkusen, ai do e nise nga pankina kete ndeshje.”

“Por, zgjedhja e Contes (e disata) duhet te sherbeje si nje kembane alarmi per Interin: cilido kampion mendon transferimin tek Interi, po mendon edhe trajtimin qe po mer Eriksen. Te sigurt qe do duan te vijne perseri ne Milano?”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.