Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

133 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Il Giornale – Icardi, nentori muaji i preferuar: mesatarja per gol, madheshtore.

Il Giornale – Icardi, nentori muaji i preferuar: mesatarja per gol, madheshtore.
Ardis
  • On 24/11/2018, 16:56

Sulmuesi zikalter mund te luaje ndeshjen e 200 ne Serie A.

Inter-i sonte do te luaje ne San Siro kunder Frosinone-s, nje ndeshje qe duhet fituar absolutisht, ne menyre qe te zhduke ne menyre te definitive hapin fals kunder Atalanta-s javen e kaluar te Serie A, perpara se te fillonin ndeshjet e kombetareve.

Edhe pse formacionet e mundshme deri tani nuk e shohin Mauro Icardi-n nga minuta e pare, nese ai do te luaje sonte kunder Frosinone-s, do te arrinte ne kuoten e 200 ndeshjeve ne Serie A.

Gazzeta ne numrin e saj te perditshem thekson disa statistika shume interesante:

“Muaji nentor ne fakt, eshte muaji i preferuar i kapitenit zikalter:

ne 18 ndeshje te luajtura jane 13 gola te realizuara, me nje mesatare prej 0.72 gola per ndeshje.”

“Si ne netorin e 2017 ashtu edhe ne nentorin e 2016 ka realizuar ekzaktesisht 4 gola”.

“Me shume kuriozitete: ne nentor te 2015 ndeshja kunder Frosinone-s perkoi me ndeshjen e tij te 100 ne Serie A dhe me ate rast perfundoi ne tabelen e golashenuesve ne rezultatin 4-0.

“Icardi, pervec ketyre situatave, po perjeton nje periudhe te mire duke qene se ka realizuar ne keto 5 ndeshjet e fundit”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.