Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

706 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Il Giornale shume e ashper me Interin: “Cfare dreqin po bejne? Si mund te luash ne Serie A me…”

Il Giornale shume e ashper me Interin: “Cfare dreqin po bejne? Si mund te luash ne Serie A me…”
Inter Club Staff

Interi ka fituar 4-3 me Fiorentinen dy dite me pare, por kjo ndeshje vazhdon te beje zhurme ne Itali edhe dy dite me vone.

Me sa duket, zikalterit me paraqitjet e tyre kane bere qe te diskutohet shume dhe nje nga temat e nxehta ka qene mbrojtja qe Conte ka hedhur nga minuta e pare.

Per kete ka folur gazeta e njohur italiane, Il Giornale qe eshte shprehur shume e ashper ne drejtim te Interit dhe Contes.

“Cfare dreqin po bejne tek Interi? Si mund te luash ne Serie A me nje treshe D’Ambrosio-Bastoni-Kolarov ne mbrojtje dhe te mendosh se do ja kalosh paq?”

“Edhe kunder ndaj nje skuader qe ka arritur ne vendin e 10 ne Serie A me 33 pike me pak nuk ja del dot.”

“Ose Handanovic ben mrekullira, ose do te kete dhimbje. Handanovic nuk ka bere mrekullira dhe Interi ka vuajtur per 80 minuta me radhe.”

“Conte ka ndryshuar fytyren e skuadres duke peshkuar ne pankine njerezit qe dy muaj me pare nuk i kishte ne dispozicion.”

“Ne menyre te paimagjinueshme ai arriti te fitonte nje ndeshje qe po e humbiste deri ne minuten e 86.”

“E mire e para keshtu ose jo, me mire jo: te mira vetem 3 piket. Per te tjerat mos te flasim fare.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.