Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

757 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Il Giornale sulmon Marotten: “Ja kush eshte gabimi trashanik i Marottes ne merkato: ai njeri nuk vlen as…”

Il Giornale sulmon Marotten: “Ja kush eshte gabimi trashanik i Marottes ne merkato: ai njeri nuk vlen as…”
Inter Club Staff

“Ne radhe te pare, Antonio Conte duhet te marre leksione nga Juventusi qe per me shume se 15 vite fiton ndeshje pikerisht si ajo ndaj Fiorentines pa luajtur mire.”

“Ata jane kthyer ne nje shkolle te vertete cinizmi ndaj skuadrave te vogla dhe eshte kjo ajo qe i mungon Interit, cinizmi.”

“Interi nuk luan mire, por dominon lojen dhe ne fund e mbyll pa gola. Juventusi do te kishte shenuar te pakten nje gol.”

Keshtu hapet artikulli i Il Giornale per sa i perket 0-0 te Interit ndaj Fiorentines, por ata me pas kane sulmuar Marotten ashper.

E perditshmja italiane ka analizuar ceshjten Eriksen tek Interi qe edhe dje sipas tyre nuk ka shkelqyer.

“Sot per sot, ai eshte gabimi trashanik i Beppe Marottes tek Interi. Gabimi me i madh qe ka bere ai ne merkato.”

“Eriksen sot nuk vlen as Brozovic e as 20 milione eurot e shpenuzuara ne janar per ta sjelle ne Milano 6 muaj me pare.”

“Mbetet ai gabimi me i madh i Marottes, apo i Contes ndoshta deri diku qe nuk di ta perdore por eshte nje ceshtje per tu rregulluar sa me shpejt. “

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.