Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 27, 2021

Scroll to top

Top

425 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Il Giorno nuk i beson syve: “Cfare po ndodh me Inter-Juventus? Ne kete moment qe po flasim plot…”

Il Giorno nuk i beson syve: “Cfare po ndodh me Inter-Juventus? Ne kete moment qe po flasim plot…”
Inter Club Staff

Me sa duket Inter-Juventus eshte ndeshja me e shumepritur e momentit ne te gjithe Serie A dhe kete gje e ka tregura sot e perditshmja italiane Il Giorno.

Sipas tyre, eshte per te mos u besuar menyra se si gjithcka ka ndodhur kaq shpejt per kete ndeshje qe do te luhet te dielen.

“Cfare po ndodh me kete Inter-Juventus? Kjo ndeshje do te luhet me nje San Siro te mbushur plot e per plot.”

“Normalisht lejohen vetem 75% e tifozeve, por nuk kishte ndodhur asnjehere qe 95% e biletave ne dispozicion te shiteshin ne rreth 6 ore.”

“Sot per sot, mund ta themi me siguri qe ne kete ndeshje do te kemi nje sold out. Ne oret e fundit kane dale ne shitje bileta ne shume pak sektore.”

“Por kane qene bileta qe jane kthyer mbrapa apo nuk jane shitur ne momentin e pare per zgjedhjen e Interit.”

“Gjithesesi, ne San Siro do te kete plot 57 mije tifoze, aq sa eshte edhe maksimumi i kapacitetit ne kete ndeshje kaq te rendesishme.”

“Gjithcka te ben te mendosh se tifozet mezi e kane pritur kete ndeshje dhe kete gje normalisht e tregon edhe shpejtesia me te cilen biletat u perpine.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.