Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

451 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Il Messaggero shkruan “Marotta teper nervoz, mund te largohet”, por ai pergjigjet menjehere: “Ne jeten time kurre me i qete se kaq.”

Il Messaggero shkruan “Marotta teper nervoz, mund te largohet”, por ai pergjigjet menjehere: “Ne jeten time kurre me i qete se kaq.”
Inter Club Staff

Ne oret e fundit ka qarkulluar nje ze per sa i perket nje largimi te mundshem te Beppe Marotta nga Interi.

Keto zera tregonin nje Beppe Marotta qe ishte ne presion te shumte per shkak te nervozizmit te tepruar tek Interi.

Ne fakt, sipas ketyre zerave “Marotta eshte ne presion te madh tek Interi dhe ne kete moment po ‘qan’ per koherat e tij tek Juventusi. Ai mund te largohet shume shpejt.”.

Keshtu hapej shkrimi i gazetes te perditshme italiane Il Messaggero per administratorin e deleguar te Interit vetem 2 dite me pare.

Por me sa duket, ne kete histori nuk ka asnje fjale te vertete sepse verteta eshte komplet e kundert me ate qe ka shkruar Il Messagero.”

“Asnje me te pavertete se kaq”, ka shkruar Fabrizio Biasin diten e sotme, nje gazetar shume afer ambjentit zikalter.

Ai ka kontaktuar personalisht me administratorin e deleguar te Interit i cili ka refuzuar kategorikisht vertetesine e ketyre lajmeve.

“Per zerat qe flasin per nje ‘Marotta nervoz’, Marotta mu pergjigj shume shkurt dhe shume qarte: ‘Me siguri ne jeten time nuk kam qene kurre me i qete se sa sot.”

Mediat anti-interiste duhet te mundohen pak me shume heres tjeter per te turbulluar vertete ambjentin zikalter sepse kaq eshte me te vertete shume pak ne krahasim me sa jemi mesuar te degjojme lajme te paverteta.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.