Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

908 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Il Sole 24 Ore i habit te gjithe: “Goldman Sachs merr ne dore shitjen e Interit? Disa dokumenta sekrete per…”

Il Sole 24 Ore i habit te gjithe: “Goldman Sachs merr ne dore shitjen e Interit? Disa dokumenta sekrete per…”
Inter Club Staff

Situata aktuale ekonomike-financiare tek Inter vazhdon qe te beje te diskutohet ne mediat italiane per te ardhmen e klubit.

Suning e ka thene disa here deshiren per te vazhduar tek Inter, por kushtet e qendrimit duket sikur jane vertete te pamundura per ta.

“Inter eshte nje klub qe deshiron fonde te fresketa cdo sezon sepse te ardhurat asnjehere nuk jane me shume se shpenzimet”.

“Prandaj, ne oret e fundit direkt nga Amerika, vend ku Stevem Zhang ka qene ne javet e kaluara, kane ardhur te reja te rendesishme”.

“Ne tregjet e medha ekonomike prej disa ditesh flitet per nje pune qe ka nisur nga Goldman Sachs qe po idergon investitoreve potencial nje teaser dhe disa dokumente sekrete ne lidhje me te dhenat e klubit qe nuk zbulohen per lexuesit e thjeshte”.

“Keto dokumenta kane te bejne me Interin, me investimet qe jane bere, me planet afatgjata te klubit dhe ato afatmesme”.

“Familja Zhang ne vere e ka mohuar se do te largohet nga Inter, por nga Londra flasin me siguri se Oaktree per shembull nuk deshiron qe te behet pronar ne te ardhmen”.

“Keshtu, Zhang mund te zgjedhe te largohet dhe te gjeje nje bleres per Interin nese do te jete ne piken qe borxhet e klubit do te jene ne piken qe nuk mund te suportohen dot. Per kete ceshtje priten te reja te rendesishme ne ditet ne vazhdim”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.