Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

4,830 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter 2015-16: 5 lojtare te sigurte, ja edhe cmimi i te sakrifikueshmeve! Jane 9 largimet e sigurta…

Inter 2015-16: 5 lojtare te sigurte, ja edhe cmimi i te sakrifikueshmeve! Jane 9 largimet e sigurta…
Inter Club Staff

Tema e revolucionit te permendur ne shtepine Inter keto dite ka qene epiqendra e lajmeve zikalter tek Sportmediaset. Sipas asaj qe shkruhet nga media e njohur Italiane, vetem 5 lojtare e kane te sigurte qedrimin ne Milano: Icardi, Shaqiri, Brozovic, Palacio dhe Santon.

Ne listen e te sakrifikuarve ka emra shume te rendesishem sepse edhe klubi ka nevoje per te ardhura, ndoshta me shume se cdo sezon tjeter: Kovacic mund te largohet vetem perballe nje oferte 30 milione euro, ndersa 15 milione euro eshte fiksuar cmimi i Handanovic, Guarin dhe 8 milione ai i Hernanes.

Me pas kjo eshte lista e lojtareve qe jane nen provim dhe vezhgim te rrepte nga Mancini: Ranocchia (zyrtarizimi i rinovimit ende per tu dhene), Medel, Andreolli, Dodo (i cili duhet te blihet me detyrim nga Roma), D’Ambrosio, Obi, Puscas, Carrizo dhe Berni.

Ndersa tek lista e atyre qe do te largohen me siguri jane edhe Vidic dhe Podolski qe do te largohen nga Interi ne vere. Bashke me ta do te largohen edhe Campagnaro, Kuzmanovic, Juan, Jonathan, Nagatomo, Felipe dhe Bonazzoli qe eshte shitur ne Janar tek Sampdoria me te drejte riblerje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.