Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

430 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter 5 lojtare ne dalje per te provuar qe te behet edhe nje blerje: Conte vazhdon te kerkoje me ngulm…

Inter 5 lojtare ne dalje per te provuar qe te behet edhe nje blerje: Conte vazhdon te kerkoje me ngulm…
Inter Club Staff

Eshte shume i qarte diktati i Interit ne merkato: me pare shitjet dhe me pas perforcimet, edhe pse shumica e lojtareve te kerkuar nga Conte tashme ndodhen ne Milano.

Por endrra e Interit vazhdon te quhet N’Golo Kante, per te cilin klubi zikalter deshiron te mbledhe para nga shitjet.

Per kete shkruan Il Giorno diten e sotme, e cila tregon se Interi po tenton pese shitje per te arritur tek ai,

“I pari eshte Candreva, qe ndiqet nga Sampdoria dhe Fiorentina, Perisic ka ne tavoline nje oferte huazim me te drejte blerje nga Liepzig.”

“Me pas, Joao Mario dhe Dalbert jane me valixhet gati, por ende nuk eshte arritur qe te gjehen bleres.”

“Por ne valle eshte edhe nej largim i mundshem i Brozovic, nese Bayern Munich do te vendose te zevendesoje Thiago Alcantara qe perfundoi te Liverpool.”

“Nese largohet kroati, parate do te investoheshin direkt per Kante per te cilin Chelsea kerkon 50 milione euro.”

“Ndersa per sa i perket lojtarit te krahut qe kerkon Conte, zikalterit shpresojne qe te arrijne te kene mundesi te investojne por me pare do duhet te largohet Dalbert.”

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.