Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

441 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Inter, gati 60 milione euro per dy lojtare te Udineses.”

“Inter, gati 60 milione euro per dy lojtare te Udineses.”
Inter Club Staff

Qe Interi po mendon per merkaton qe tani nuk eshte me nje sekret. 

Marotta dhe Ausilio po punojne qe te kompletojne skuadren e Contes ne sezonin e ardhshem per te mos i lene asgje kohes.

Per kete ka folur edhe drejtori i Sport Italia, specialist i merkatos, Michele Criscitiello dhe ka folur per keshtu per nje pakete prej 60 milione eurosh qe Interi po mendon te perdore per dy lojtare te Udineses.

Ka pasur lajme per kete ceshtje edhe ne ditet e kaluara, por nuk eshte folur asnjehere per shifra te mirfillta.

Sipas Criscitiello, “Interi do te hidhet ne sulm te forte per portierin e Udineses, Musso (per kete kemi folur edhe me pare gjate dites se sotme).”

“Por jo vetem per portierin, por edhe per argjentinasin tjeter De Paul.”

“Sa kushtojne ata te dy? 30 milione euro secili per nje total prej 60 milione eurosh. Nje pakete qe Interi po mendon te investoje. Gjithesesi, Musso duhet bindur me pare qe te pranoje nje vit si zevnedesues ose duhet te qendroje tek Udinese.”

“Por a do te investonte Interi menjehere 30 milione euro per nje lojtar ne kete kohe per te mos e perdorur dot nje vit? E veshtire. Prandaj duhet pare se cfare do te ndodhe ne vazhdim.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.