Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,764 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, 7 dite zjarri: Pescara, Hapoel dhe Juventus: Objektivi minimal eshte…

Inter, 7 dite zjarri: Pescara, Hapoel dhe Juventus: Objektivi minimal eshte…
Inter Club Staff

Do te nise te dielen nje jave kyce per Interin e ri me ne krye De Boer. 

Per rreth 48 ore do te luhet transferta e Pescares, pastaj debutimi ne Europa League kunder Hapoel Be’er Sheva e me pas te dielen ne daten 18 shtator do te jete Juventusi ne San Siro.

Duke e konsideruar nisjen e ketij kampionati si jo te mire (1 pike ne dy ndeshje), eshte e qarte qe do te jene 7 dite ‘zjarri’ per zikalterit dhe teper fondamentale per teknikun hollandez: kerkohen 4-6 pike ne keto dy ndeshje e te cilat do te sherbenin si uji ne shkretetire per Interin e ri te tij ne periudhen post-Mancini e do te sherbenin gjithashtu per nje moral me te larte. Ne rast te dy barazimesh, apo vetem 3 pike ne keto dy ndeshje te Serie A tensioni do te rritej mjaft dhe ambjenti nuk do te qetesohej aspak. De Boer eshte ne krye, tifozet presin levizjet e tij sepse ne Meazza nuk do te kete asnje vend te lire ne stadium.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.