Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 28, 2020

Scroll to top

Top

29 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, 7 lojtare largohen nga Milano menjehere pas perfundimit te karantines

Inter, 7 lojtare largohen nga Milano menjehere pas perfundimit te karantines
Inter Club Staff

Pasi ka perfunduar periudha e karantines, disa lojtare interist jane larguar nga Italia dhe i jane bashkuar te afermve te tyre te dashur.

Pas Marcelo Brozovic dhe Samir Handanovic, tashme ka qene edhe radha e te tjereve.

Romelu Lukaku eshte kthyer ne Belgjike. Christian Eriksen eshte kthyer ne Danimarke. Godin ne Uruguay ndersa Moses dhe Ashley Young jane kthyer ne Mbreterine e Bashkuar.

Por ka nje pasiguri te madhe per diten qe ata do te rikthehen ne Itali dhe kjo per shkak se rifillimi i kampionatit ne muajin maj ne kete moment duket nje mirazh i larget.

Pikerisht per kete arsye Interi i ka dhene atyre mundesine qe te largohen nga Milano deri sa gjerat te qartesohen.

Per cdo rast, keta shtate lojtare do te jene ne kontroll te rrepte nga ana e Contes per stervitjet qe duhet te ndjekin ne shtepite respektive.

Por mbetet nje pikepyetje e madhe per rikthimin e tyre ne regjimin normal te sportistit: sipas asaj qe shpjegon Gazzetta dello Sport, ata qe kthehen nga jashte Italise ata do te duhet te rrine 14 dite ne karantine dhe 14 dite ne izolim shtepiak, sepse keshtu e parashikon qeveria ne vendimin e saj te fundit per cdo person qe futet ne Itali nga nje shtet tjeter.

Por rregullat ne te ardhmen mund te ndryshojne: ajo qe shqeteson me shume ne kete moment eshte situata ne Itali qe prej 2 javesh tashme nuk ka asnje permirsim.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Next Story

This is the most recent story.