Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,278 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, a do shitet nje BIG patjeter? Ja cfare do te ndodhe nese Skriniar nuk shkon te Paris Saint-Germain!

Inter, a do shitet nje BIG patjeter? Ja cfare do te ndodhe nese Skriniar nuk shkon te Paris Saint-Germain!
Inter Club Staff

Tashme eshte e njohur per te gjithe se si Inter per te pasur nje qendrueshmeri ekonomike, duhet te realizoje nje aktiv ne merkato.

Keshtu, brenda dates 30 qershor 2023, Inter duhet ta mbylle merkaton e saj me nje akvit prej 30 milione eurosh.

Nuk eshte e lehte, por Marotta dhe Ausilio kane kohe qe po punojne per te arritur kete objektiv te rendesishem.

Gjithesesi, kjo eshte edhe nje nga arsyet se pse pozicioni i Interit per Milan Skriniar deri me tani ka qene teper i vendosur.

“Deri me tani, Inter ka kerkuar vetem 80 milione euro per lojtarin dhe asnje cent me pak. Por kjo ka ndodhur deri me tani, me vone nuk i dihet”.

“Gjithesesi, ka nje skenar tjeter ne rast se Milan Skriniar nuk do te shitet dot ne kete merkato”, shkruan sot Il Giorno.

“Eshte e mundur qe nese kjo nuk ndodh, atehere Inter do e shtyje per ne fundin e sezonit shitjen e nje lojtari te madh”.

“Kjo do te bente qe te kapej perseri aktivi 60 milione euro, por normalisht kjo shitje duhet te ndodhe brenda 30 qershorit te ardhshem. E pas ketij sezoni, skuadra e Interit mund te kete mbase edhe lojtare te tjere qe mund te shiten e pse jo, edhe te rinj qe do kene bere mire neper europe”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.