Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

337 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, a e di qe ne 2018 ke shenuar me pak se Benevento? Ja sa gola kane shenuar zikalterit ne total…

Inter,  a e di qe ne 2018 ke shenuar me pak se Benevento? Ja sa gola kane shenuar zikalterit ne total…
Inter Club Staff

Dikush mund te qeshe nga titulli, por fatkeqsisht gjithcka me lart eshte e vertete. 

Interi ne 2018 po kalon nje krize te vertete ne sulm dhe nese nuk shenon Icardi apo Perisic, zikalterit shume here e kane mbyllur ndeshjen me 0 gola te shenuar.

Fale mbrojtjes se hekurt te Milan Skriniar dhe te Joao Miranda por edhe prej pritjeve fantastike te Samir Handanovic, shpesh here ndeshjet kane perfunduar edhe ne barazim 0-0.

Shprehja “kur nuk shenon, do te pesosh”, fatmirsisht per zikalterit nuk ka qene e vertete ne shumicen e rasteve, me perjashtim te ndonje ndeshje si ajo ndaj Torinos.

Por le te rikthehemi pak te shifrat:

Interi ne 2018 ka shenuar me pas se skuadra e fundit ne klasifikim, Benevento.

Image result for inter benevento

Zikalterit kane arritur te shenojne vetem 16 here kurse Benevento 18 here.

Shenuesit e Interit ne keto 16 gola jane:

Icardi (Fiorentina-Inter 1-1)

Image result for Icardi fiorentina inter 1-1

Vecino (Inter-Roma 1-1)

Image result for vecino inter roma

Eder (Inter-Crotone1-1)

Related image

Autogol (Spal-Inter 1-1)

Related image

Eder dhe Karamoh (Inter-Bologna  2-1)

Image result for karamoh inter bologna

Skriniar dhe Ranocchia (Inter-Benevento 2-0)

Image result for skriniar benevento

Icardi 4 gola dhe Perisic (Sampdoria-Inter 0-5)

Image result for icardi sampdoria 0-5

Icardi 2 gola dhe Perisic (Inter-Verona 3-0)

Image result for Icardi Verona 3-0

Nderkohe, ne pese ndeshje Interi nuk ka arritur te shenoje asnje gol gjate 2018.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.