Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

322 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, a e dini se kush eshte detyra me e veshtire tashme per skuadren? “Qe ajo te mesohet me idene…”

Inter, a e dini se kush eshte detyra me e veshtire tashme per skuadren? “Qe ajo te mesohet me idene…”
Inter Club Staff

Interi tani ka nje detyre per tu ringritur. Nuk ka kohe as per te sheruar plaget dhe kete gje e di mire edhe Antonio Conte.

Ai dje ka pasur nje perballje edhe me skuadren e tij, por edhe me drejtuesit, qe presin nje rikthim ne forme te skuadres.

Kete e shpjegon Corriere dello Sport, e cila nenvizon se kush eshte detyra me e veshtire per skuadren zikalter.

“Asnje nuk e fsheh dot, qe edhe per motive ekonomike, do te kishte qene shume mire nese Interi do te kishte vazhduar rrugetimin ne Europe sa me shume.”

“Ishte nje nga ato raste kur pjesemarrja kishte rendesi te madhe, nese nese nuk do mund te fitohej dot.”

“Por projekti zikalter i miratuar ne veren e 2019 vazhdon me sa duket, dhe ai do te kompletohej patjeter me nje kampionat.”

“A e dini se kush eshte detyra me e veshtire qe ka Interi ne kete moment? Qe ta pranoje se eshte pretendente per kampionat. Eshte e vertete, zikalterit tashme jane.”

“Nuk kane kupat europiane, nuk kane me kalendar te ngjeshur, kundersharet nderkohe e kane akoma, sepse jane ne gare ne Europe.”

“Por ashtu si kerkoi edhe Curva Nord, llogarite do te behen ne fund fare. Por e veshtira ne kete moment eshte pikerisht kjo: qe skuadra ta kuptoje qe eshte pretendente per kampionat dhe te luftoje per te. Duket sikur ata fiken ne momentet e veshtira.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.