Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,508 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, agjenti i Agoume del hapur: “Nuk e kuptoj klubin zikalter. Blen Asllanin por nderkohe Agoume…”

Inter, agjenti i Agoume del hapur: “Nuk e kuptoj klubin zikalter. Blen Asllanin por nderkohe Agoume…”
Inter Club Staff

Per Radio Radio, Oscar Damiani, ka folur edhe per Radu, por edhe per Lucien Agoume, mesfushorin ne pronesi te Interit.

Sa e veshtire eshte te jesh prokuratori i nje lojtar si Radu pas gabimit qe ai ka bere ne Serie A? Rrezikon te mbahet mend gjithe jetes se tij per ate gabim.

“Sot madje me ka uruar per ditelindjen. Nje gje e tille mund ti ndodhe cdo lojtari. I ka ndodhur Donnarummes, Buffon, cdo portieri.”

“Duhet te dish qe ti hedhesh prapa kraheve keto momente negative. Ai ka luajtur shume kur ka qene i ri, ka shume deshire per te bere mire. Do te gjejme nje skuader te mire per te.”

Agoume eshte tek Interi. Cfare kuptimi ka te shpenzohen 14 milione euro per Asllanin?

“Merkato ndonjehere te ben qe te besh gjera te tilla. Asllani eshte i forte, por prisni pak, sepse une nuk e kuptoj kete gje.”

“Edhe Agoume eshte shume i forte. Eshte blere Asllani por Agoume mund te jete nje mundesi shume e mire gjithashtu.”

“Te shohim si do te shkoje gjithcka ne ditet e ardhshme. Ai pelqehet ne Gjermani dhe ne France. Do te takojme Ausilion dhe Marotten per te gjetur nje zgjidhje sa me te mire per djaloshin.”

“Gjithesesi, Asllani dhe Agoume jane te ndryshem. Njeri eshte me shume regjizor dhe njeri eshte nje mezzala.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.