Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,540 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, agjenti i Lukakut i shtang te gjithe: “Po presim cfare do te beje Interi. Ata kane dy sulmues qe…”

Inter, agjenti i Lukakut i shtang te gjithe: “Po presim cfare do te beje Interi. Ata kane dy sulmues qe…”
Inter Club Staff

Federico Pastorello ka qene protagonist diten e sotme me nje interviste duke treguar keshtu goxha gjera per merkaton qe do te vije.

Ai ka folur per situaten e Romelu Lukaku nder te tjera. “Per parametrat e transferimit, asnje nuk mund te priste nje situate keshtu.”

“Nuk diskutoj aspak cilesite teknike, por eshte e qarte qe ka pasur nje problen. Numrat duhen peshuar gjithesesi.”

“Eshte sulmuesi me i mire i skuadres, me nje minutazh me te ulet se shoket e skuadres. Situata duhet pare me kujdes. Tani duhet mbrojtur vendi ne Champions dhe ka nje finale FA Cup perpara.”

“Romelu eshte i perqendruar per kete. Inter? Ka shume zhurme per asgje. Ka ne zemer klubin dhe tifozet, nuk e ka fshehur asnjehere.”

“Por nuk mund te nisim tratativa: Chslesa ka vendosur shitjen e klubit, nuk njohim pronaret e rinj, nuk mund te hapim diskutime tani me Inter apo Milan. Duhet pritur.”

“Inter duhet te kuptoje njehere cfare duhet te beje: ka dy sulmues te medhenj, por njeri eshte me nje moshe te madhe dhe tjetri eshte i kerkuar ne merkato.”

“Conte? Ndonjehere Conte duket nje tranjer i veshtire: por nese do te isha nje drejtor sportiv, nuk do te doja nje qe me ben te jetoj mire, por dike qe me ben te fitoj. E kam ndjere shume te kenaqur me skuadren, e ndjek. Besoj do te qendroje me 60-70%.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.