Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

374 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Alvarez, gjithmone e me afer rinovimi deri ne vitin…

Inter-Alvarez, gjithmone e me afer rinovimi deri ne vitin…
Inter Club Staff

Nisja shume e mire e sezonit si protagnoist tek Interi nga Ricky Alvarez po shtyn zikalterit qe ti rinovojne kontraten atij.

Ne fakt, sipas asaj qe thote TMW, Alvarez dhe Inter jane shume afer rinovimit te kontrates qe lidh lojtarin argjentinas me ekipin e Milanos deri ne vitin 2017. Qe te formalizohet kjo kontrate e re thjesht po pritet agjenti i lojtarit ne Itali.

Prokuratori i Alvarez pritet te jete ne Milano ne muajn shkurt, sepse me te gjitha mundesite per kete kontrate do te pritet perfundimi i merkatos nje here. Ricky luajti shume mire ne fillim te sezonit kur luante pas shpines se Palacios, ndersa ka shkelqyer me pak pasi Mazzarri e ka spostuar si mesfushor te brendshem te krahut te majte.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.