Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

411 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ankth per gjendjen e Brozovic: ja gjendja e kroatit dhe lloji i demtimit te pesuar, prite te mungoje te pakten 15-20 dite!

Inter, ankth per gjendjen e Brozovic: ja gjendja e kroatit dhe lloji i demtimit te pesuar, prite te mungoje te pakten 15-20 dite!
Inter Club Staff

Interi sapo doli nga fusha e lojes ne Meazza me rezultatin 0-0 ndaj Atalantes ne nje ndeshje pa shume emocione edhe pse rastet per ta fituar nuk munguan. 

Nder rastet me te pastra ishin ato te Icardit dhe Nainggolan, te dyja te pritura nga portieri i Atalantes i cili u tregua shume i zoti.

Por nese rezultati i lojes nuk eshte nje lajm i keq per Interin qe vazhdon te mbaje diferencen +5  ndaj Milanit dhe ndaj Atalantes (me te cilen u perball sot), duket se ka nje lajm te keq nga fusha e lojes.

Me sa duket, zikalterit do te duhet qe te luajne pa Marcelo Brozovic ne keto jave qe vijne ku rrugetimi per ne Champions do te jete me i zjarrte.

Kroati doli nga fusha e lojes ne pjesen e pare per shkak te nje problemi fizik ku gjate nje sprinti me top ne kembe, pati nje problem ne kofshe.

Interi ka bere me dije pikerisht kete gje ne komunikaten e saj ne Twitter ku konfirmon se problemi i Marcelo Brozovic eshte teresisht muskular dhe dihet qe nese dicka si kjo do te konfirmohet, ai do te mungoje te pakten 15-20 dite. Gjithmone nese ky demtimi do te jete i lehte.

Per mesfushorin kroat do te kete gjate dites se neserme kontrolle te tjera me te detajuara per te percaktuar qarte shkallen e demtimit por ky lajm nuk eshte nje lajm aspak i bukur per tifozet zikalter  dhe Spallettin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.