Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,550 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, arbitiri Chiffi e pranon hapur: “Kam bere nje gabim shume te madh ndaj Interit: falenderoj…”

Inter, arbitiri Chiffi e pranon hapur: “Kam bere nje gabim shume te madh ndaj Interit: falenderoj…”
Inter Club Staff

Prezent ne sallen e nderit ne CONI, per te marre cmimin Bearzot, arbitri Daniele Chiffi ka dashur te kerkoje falje.

Ai eshte kthyer disa jave prapa ne kohe, pikerisht te nje penallti e Interit ndaj Udineses ne transferte ne Friuli.

Behet fjale per rastin kur penalltia eshte pare ne VAR nga ana e Chiffit pasi eshte ftuar nga Luca Banti ta beje kete gje.

“Une mendoj se ne ate ndshje kam bere nje gabim te madh. Kisha nje pozicionim te shkelqyer per te pare gjithcka vete nga afer.”

“Aty kam menduar se mbrojtesi ka prekur me pare topin, e kam shpjeguar kete gje edhe per VAR, por nuk ishte keshtu.”

“VAR me therriti perpara monitorit dhe une e pashe gjithcka vete fale kamerave dhe me pas dhashe penalltine per Dzeko.”

Kjo ka qene analiza e Chiffi qe me sa duket i ka mbetur ne mendje kur ka gabuar ne kete ndeshje nderkohe qe Dino Zoff, prezent aty i ka thene:

“Po jo, pse kerkon falje. Per mua ajo nuk ishte penallti fare. Ka qene Dzeko ai qe ka rene kot ne ate rast, edhe pse kishte kontakt te lehte.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.