Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

473 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, arritje e pabesueshme e Lautaros ne kater ndeshjet e para: “Per here te pare ne karriere ai me Interin ka…”

Inter, arritje e pabesueshme e Lautaros ne kater ndeshjet e para: “Per here te pare ne karriere ai me Interin ka…”
Inter Club Staff

Lautaro Martinez ne kete sezon po tregon me statistika dhe me gola se ka pesuar nje rritje teper te rendesishme.

Ai duket ne cdo levizje ne fushe, por edhe me sjelljet jashte saj, se tashme mund te quhet pa frike nje lojtar i pjekur.

Eshte vene re se ai eshte edhe me i ftohte perpara portes, dhe nder te tjera, po shenon gola edhe me te majten.

Nje te tille e kishte shenuar pak dite me pare ndaj skuadres se Spezias dhe dicka te tille e beri dje edhe ndaj Cremoneses.

Por OPTA, website i specializuar per statistikat ne futboll, sot ka treguar nje statistike teper te vecante te El Toro.

“Me sa duket, deri me tani per Lautaro Martinez ka qene nje nisje sezoni super dhe kete gje e konfirmojne mbi te gjitha statistikat”.

“El Toro ka marre pjese ne te pakten nje gol kunder Cremoneses. Dicka te tille e ka bere edhe me pare me Lecce, Lazio dhe Spezia, ndaj te cilave ose ka shenuar, ose ka dhene assist”.

“Kjo gje eshte hera e pare qe ndodh per te ne karriere dhe normalisht, hera e pare qe ndodh edhe tek Inter”.

“Nje tregues tjeter i madh qe Lautaro Martinez ne kete sezon eshte nje lojtar me i kompletuar se ne te kaluaren. Per gezimin e te gjitheve”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.