Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

385 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, as Musso dhe as Cragno: “Ja kush eshte portieri ne Serie A qe preferon Marotta mbi te gjithe.”

Inter, as Musso dhe as Cragno: “Ja kush eshte portieri ne Serie A qe preferon Marotta mbi te gjithe.”
Inter Club Staff

Ndermjet fushes dhe merkatos, Interi vazhdon rrugen e saj edhe pse per shkak te problemeve financiare, ne janar zikalterit kane qene te ndalur.

Por Marotta vazhdon me punen e tij pa u ndalur, sepse ai me mire se te gjithe e di se jo gjithcka perfundon ne fundin e sezonit.

Interi ka nje te ardhme per te programuar, sidomos kur vjen puna te porta, duke pare edhe pasigurite qe ka shfaqur Handanovic.

Por kush eshte emri me i pelqyer nga Marotta per te zevendesuar kapitenin e Interit, sllovenin gjigand qe mbron prej shume vitesh porten?

Image result for meret

“Te shumte kane qene emrat qe jane permendur. Nderkohe qe jane theksuar se Cragno dhe Musso jane te preferuar, shume kane harruar nje detaj te rendesishem.”

“Ata te dy kushtojne shume dhe nese nuk ulen pretendimet e skuadrave te cilat zoterojne kartonat e tyre, nuk behet asgje per ta.”

“Pikerisht per kete arsye, edhe per shkak te cmimit, per Marotten nuk eshte i preferuar ne kete moment as Musso e dhe as Cragno.”

“Per Marotten i pari ne liste eshte Alex Meret, portier i Napolit qe duket se deshiron te largohet nga Napoli.”

“Ai nuk eshte me titullar te skuadra e Gattusos dhe kjo gje mund te favorizoje Interin per ta marre talentin italian me nje cmim teper te ulet.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.