Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 14, 2021

Scroll to top

Top

470 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Inter? Askush nuk e thote te verteten, por Conte eshte kaq i nevrikosur se nuk e ka pranuar kurre ate qe beri Marotta ne janar.”

“Inter? Askush nuk e thote te verteten, por Conte eshte kaq i nevrikosur se nuk e ka pranuar kurre ate qe beri Marotta ne janar.”
Inter Club Staff

Ai qe ka dhene mendimin e tij ne emisionin Maracana, ne pasditen e djeshme per TMW Radio, ka qene ish-lojtari dhe opinionisti i njohur italian, Antonio Di Gennaro.

Sipas tij, Antonio Conte nuk e ka vetem me Juvnetusin dhe Federaten inatin e tij, por edhe me Beppe Marotten, administratorin e deleguar te Interit.

Conte kishte nje detyre me te thjeshte ne krahasim me Sarrin?

“Interi ka treguar ne cdo moment se nuk di se si ti menaxhoje ndeshjet e saj. Keshtu ishte edhe perpara lockdown.”

“Shikoni ndeshjen me Dortmund. E mbani mend? Ka pasur gjithmone renie brenda ndeshjes. Dukej nje skuader me dy fytyra.”

“Eshte nje kampionat anomal ky per te gjithe dhe gabime jane bere nga te gjithe. Edhe nga ana e arbitrave.”

“Por pergjegjesite e Contes jane dhe jane te dukshme. Ne fund te kampionatit do te shohim edhe totalin.”

“Por ai mund te kritikohet, sepse ka pasur nje fushate blerje shume te rendesishme. Ka nje projekt te vertet tek Interi dhe disa fjale mbase nuk duhet te thuhen.”

Si e vlereson Eriksen?

“Askush nuk e thote te verteten, por Conte eshte kaq i nevrikosur sepse nuk e ka pranuar kurre ate qe beri Marotta ne janar. Eriksen nuk ka qene i mirepritur nga tranjeri.”

“Per mendimin tim ai e ndjen akoma inatin e kesaj. E di shume mire se tani ka nje problem me shume per te zgjidhur, pra integrimin e Eriksen dhe nuk e fsheh dot nervozizmin e tij per kete.”

“Ka qene nje operacion i rendesishem per Interin, por Conte donte Vidal, jo ate. Ka qene nje nga ato operacione ku tranjeri ka qene kunder qe nga momenti i pare.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.