Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

529 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, asnje humbje me ekipet ne pozitat e para ne tabele. Humbjet kane ardhur…

Inter, asnje humbje me ekipet ne pozitat e para ne tabele. Humbjet kane ardhur…
Bujar Berishaj

Kur kane mbetur edhe 8 jave nga perfundimi i kampionatit, Interi eshte e vetmja skuader e Serie A qe nuk ka humbur as edhe nje ndeshje kunder 10 ekipeve te para ne klasifikim (Juventus, Napoli, Roma, Lazio, Milan, Fiorentina, Sampdoria, Atalanta, Torino).

Eshte nje e dhene qe tregon shume per vlerat teknike, taktike dhe fizike te skuadres se Spallettit qe ka humbur vetem me skuadra inferiore per nga vlera e tyre dhe kjo per faktore qe nuk kane te bejne me kualitetin, por ceshtje psikologjike dhe pune fati.

Keto jane ndeshjet qe Interi ka zhvilluar deri tani kunder ekipeve qe jane te klasifikuara ne 10 vendet e para ne Serie A:

Java e 1-te – Inter-Fiorentina 3-0
Java e 2-te – Roma-Inter 1-3
Java e 8-te – Inter-Milan 3-2
Java e 9-te – Napoli-Inter 0-0
Java e 10-te – Inter-Sampdoria 3-2
Java e 12-te – Inter-Torino 1-1
Java e 13-te –Inter-Atalanta 2-0
Java e 16-te – Juventus-Inter 0-0
Java e 19-te – Inter-Lazio 0-0
Java e 20-te – Fiorentina-Inter 1-1
Java e 21-te – Inter-Roma 1-1
Java e 28-te – Inter-Napoli 0-0
Java e 29-te – Sampdoria-Inter 0-5
Java e 27-te – Milan-Inter 0-0

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.