Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

4,542 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, asnje shaka: Kupa e Italise eshte nje objektiv serioz! Nese zikalterit mundin Bolognan…

Inter, asnje shaka: Kupa e Italise eshte nje objektiv serioz! Nese zikalterit mundin Bolognan…
Inter Club Staff

Sot ne darke, Interi do te perballet me Bolognan ne Meazza ne nje ndeshje te vlefshme per 1/8 e Kupes se Italise, nje kupe Italie ne te cilen Pioli beson shume.

Ne fakt, sot do te jete nje sfide kunder te kaluares, sepse zikalterit kane vite qe nuk fitojne kete trofe dhe heren e fundit kishte ndodhur me Leonardon ne 2011: ne Pinetina jane te gjithe te uritur per te ngritur te pakten nje trofe kete vit, ate qe eshte me i mundshem natyrisht. Cikli i nisur nga Mancini ne fakt ne 2005 filloi me fitoren ne finake ndaj Romes ndersa Tripleta ne 2010 erdhi pas magjise se Militos po ndaj kryeqytetasve, ndersa po nje vit me pas, zikalterit munden Palermon ku fituan nje trofe te dyfishte. Interi me pak fjale, beson shume tek kupa e Italise – ne te cilen ne rast kualifikimi do te luante perseri ne shtepi me fituesen e sfides Lazio-Genoa – e keshtu kjo ndeshje vlen dyfish per zikalterit qe me nje fitore do ta shikonin veten ne pozita mjaft te mira.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.