Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 16, 2022

Scroll to top

Top

777 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, aspak lajme te mira nga Kroacia per Brozovic: “Stafi mjekesor ka paralajmeruar Interin se ka rrezik per…”

Inter, aspak lajme te mira nga Kroacia per Brozovic: “Stafi mjekesor ka paralajmeruar Interin se ka rrezik per…”
Inter Club Staff

Eshte e pamundur qe ne kete moment te dalim me nje diagonze perfundimtare, por lajmet e para qe vine nga stafi i Kroacise, nuk jane aspak shpresedhenese.

Gjithcka ka te beje me Marcelo Brozovic, qe diten e djeshme ne minuten e 17 te Austri-Kroaci eshte zevendesuar per shkak te nje problemi ne kofshen e majte.

Menjehere stafi mjekesor i Interit eshte vene ne kontakt me stafin mjekesor te Kroacise, por nuk ka pasur lajme te mira.

“Koleget kroat ne fakt kane paralajmeruar Interin se demtimi ne pamje te pare nuk duket i lehte dhe se sot ai do te beje disa teste shtese ne Zagreb”.

“Rreziku i madh sipas stafit te Kroacise eshte se Brozovic mund te kete terhequr muskulin dhe dicka e tille do e linte jashte fushave per rreth 28 dite”.

“Kjo do te ishte nje kohe shume e gjate duke pare qe gjate ketyre 28 diteve, Inter do te perballet me Romen dhe dy here me Barcelonen2.

“Ne shtepine zikalter eshte demtimi i trete qe pesohet ne nje kohe shume te shkurter ne kofshe pas Lukaku dhe pas Calhanoglu”.

“Keta dy lojtare gjate ketyre diteve kane punuar ne Appiano Gentile edhe gjate diteve te pushimit. Nderkohe, syte tani jane vetem te Brozovic… Priten te reja nga momenti ne moment.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.