Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

483 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Ausilio i pranishem ne ndeshjen Psg-Real. Syte tek…

Inter, Ausilio i pranishem ne ndeshjen Psg-Real. Syte tek…
Andi Keci

Dje drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio ka qene i pranishem ne ndeshjen e Champions League midis Psg dhe Real Madrid.

Klubi zikalter po punon per objektivin per tu kualifikuar ne Champions League te sezonit te ardhshem, por gjithashtu punon dhe per merkaton e veres.

“Nuk flitet per nje mision te vertete per te pare ndonje lojtar ne vecanti, por drejtori sportiv i Interit ka ndjekur ndeshjen e djeshme per te nisur kontaktet me drejtuesit dhe agjentet e pranishem dje ne france. Ausilio vazhdon te hedhe syte me kujdes tek objektiva qe jane ndjekur me kujdes dhe merkatot e ardhshme si: Di Maria, Kovacic, Pastore apo dhe Kimpembe. Ndeshja e djeshme ishte nje shenje qe drejtuesit zikalter po punojne per merkaton e ardhshme, sic kane dhe bere dhe me blerjen e Lautaro Martinez apo dhe me operacionet gati te mbyllura me parameter zero si De Vrij dhe Asamoah” perfundon Corriere dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.