Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 18, 2019

Scroll to top

Top

465 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Ausilio po ngroh motorret per nje goditje tjeter me parameter zero: ne shenjester lojtari i Portos

Inter, Ausilio po ngroh motorret per nje goditje tjeter me parameter zero: ne shenjester lojtari i Portos
Inter Club Staff

Interi eshte gati qe te beje nje goditje tjeter me parameter zero. 

Kesaj radhe behet fjale per nje futbollist te Portos ne Portugali: Hector Herrerea.

Ai eshte kapiteni i kombetares Meksikane dhe nje nga njerezit me te rendesishem te skuadres se tij.

Mesfushori i ka treguar Portos qe nuk deshiron te zgjase kontrten e tij qe skadon ne qershor dhe ne kete moment ka ngritur antenat e tij Piero Ausilio.

Image result for hector herrera

Interi, pavarsisht se ne janar do te tentoje te permiresoje mesfushen, nuk mund te beje nje tentative per ta blere menjehere ate (sic mund te beje Roma per shembull), sepse nuk ka asnje vend te lire per nje futbollist tjeter ekstrakomunitar kete sezon duke qene se jane blere Lautaro Martinez dhe Keita Balde.

Keshtu, Ausilio ka filluar te punoje per te siguruar lojtarin ne qershor dhe keshtu ka hedhur kandidaturen e saj bashke me skuadra te tjera te medha europiane per meksikanin.

Porto nderkohe duket jashte loje totalisht sepse ne janar e mbarpa nuk do te kete me asnje te drejte mbi te ardhmen e lojtarit qe pritet te zgjedhe skuadren e re.

Interi eshte gati per veren dhe ka filluar kontaktet e saj. Nese do te realizohet si goditje, zikalterit do te siguronin nje lojtar me nje eksperience shume te rendesishme nderkombetare dhe qe ne prill do te mbushe 29 vjec.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.