Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 7, 2019

Scroll to top

Top

1,683 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Inter, Ausilio po tenton goditjen e jetes. Eshte merkato me e mire ne karrieren e tij. Radhen e ka…”

“Inter, Ausilio po tenton goditjen e jetes. Eshte merkato me e mire ne karrieren e tij. Radhen e ka…”
Inter Club Staff

Duket se Ausilios i jane shtuar shume fansat pas kesaj merkatoje e cila ka pare Interin protagoniste absolute duke bere disa goditje qe do te mbahen mend gjate por qe kane entuziazmuar jo pak tifozet. 

Ne editorialin e tij per TMW, Michele Criscitiello ka folur gjere edhe per merkaton e Interit sot.

Ja cfare ka thene ai tekstualisht per te:

“Interi enderronte, ose vazhdon te enderroje Modric per te cilin ka nevoje pikerisht sac ka nje njeri nevoje pasi ha pasta per pak buke.”

“Por le ta pranojme: eshte nje diskutim tjketer nese mesfusha do te jete Modric-Brozovic e nese mesfusha do te jete Brozovic-Gagliardini.”

“Ausilio sot per sot po tenton te beje goditjen e jetes ne kete merkato.”

“Nuk ka nje plan B, por ketu per mendimin tim po gabon.”

“Sigurisht qe kur punon tek Interi ai, kjo ka qene merkato me e mire e Piero Ausilio.”

“Inteligjend, ekonomik dhe strategjik. Mbrojtja eshte me e mira e kampionatit. Te pakten ne leter.”

“Spalletti ka njerezit e duhur per te luajtur me 4-5 module te ndryshme cdo jave. Mbrapa mund te luaje me 3 ose 4 ne baze te kundershtarit apo ne baze te motit dhe dites se javes.”

“Ausilio ka blere lojtare te mrekullueshem duke shpenzuar pothuajse asgje. Me shume se kaq askush nuk mund te bente. Ai ka bere mrekulline dhe maksimumin.”

“Meritat per kete merkato jane te gjitha te atij qe ka ditur te projektoje dhe menaxhoje gjithcka.”

“Pastaj natyrisht qe do te flase fusha per gjithcka, por ne leter, Ausilio ka bere merkaton me te mire te karrieres se tij dhe po tenton goditjen e jetes. Radhen e ka Modric. Nese realizohet, shume mire. Nese jo, mire gjithashtu. Interi eshte gati.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.