Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 27, 2020

Scroll to top

Top

168 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Bastoni eshte sheruar nga Covid19 por nuk mund te luaje dot sot: ja arsyeja pse!

Inter, Bastoni eshte sheruar nga Covid19 por nuk mund te luaje dot sot: ja arsyeja pse!
Inter Club Staff

Ka pasur nje lajm shume te rendesishem per te gjithe Interin dhe mbi te gjitha, per nje lojtar zikalter diten e djeshme.

Alessandro Bastoni eshte sheruar ne menyre perfundimtare nga Covid19 dhe nuk eshte me ne listen e te infektuarve.

Lojtari ka zyrtarizuar po vete ne rrjetet e tij sociale se tamponi i tij ka dale negativ dhe qe nuk eshte me i semure.

Ai e ka bere kete gje nepermejt ne instagram story, ku edhe ka shkruar “Tampone negativooooo”, duke shprehur te gjithe lumturine e tij per kete fakt.

Por me sa duket, nuk eshte gjithcka nje lajm i mire ne kete histori, sepse ai nuk ja ka dale dot qe te jete prezent sot ne derbi.

Perpara se te rikthehet ne fushe, ai do duhet ashtu si kerkon protokolli, qe te beje edhe kontrolle te tjera nga specialistet per te marre rrugen e lire per te luajtur.

Por per skuadren zikalter, eshte nje lajm i mire per ne vazhdim, duke pare se menjehere Interi do te kete ndeshje ne Champions League.

Objektivi eshte qe Bastoni te rikthehet ne kohe per ndeshjen e kompeticionit me te rendesishem europian qe Interi do te luaje kunder Borussia Moenchengladbach.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.