Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,814 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Berlusconi flet me klas: “Jam shume i gezuar per Milanin kamlpion por dua te komplimentoj edhe Interin sepse…”

Inter, Berlusconi flet me klas: “Jam shume i gezuar per Milanin kamlpion por dua te komplimentoj edhe Interin sepse…”
Inter Club Staff

Diten e djeshme, per fitimin e kampionatit nga Milan ka ardhur nje mesazh i ish-presidentit te tyre, Silvio Berlusconi.

Ai nderkohe qe ka uruar ish-klubin e tij, ka dashur te komplimentoje edhe Interin per sezonin qe ka bere.

“Zemra ime sot gezon si zemra e cdo tifozi. Per mua eshte nje emocion shume i madh qe te shoh kete Scudetto te fituar.”

“Milan eshte nje skuader qe me ka dhene shume dhe qe me ka dhene mundesi te jep presidenti i nje klubi qe ka fituar shume ne historine e futbollit.”

“E kam ndjekur Milanin qe femije kur babai im me merrte me vete si milanez per te pare nje nga skuadrat e qytetit.”

“Por si milanez, dua te komplimentoj edhe Interin qe ka bere nje sezon te madh, ka luajtur nje kampionat te madh dhe ka luftuar deri ne fund me bindje dhe kualitet.”

Keto kane qene fjalet e Silvio Berlusconit qe ka dashur te tregohet keshtu sportiv pas fitores se Milanit.

Nderkohe, atmosfera sportive fillimisht ne Milano ne oret e fundit eshte prishur nga disa pankarta teper te shemtuara te skuadres se Milanit gjate festimeve dje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.