Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

803 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Biabiany, Parma nuk ka thene akoma po. Duhet zgjidhur bashkepronesia dhe Ausilio punon…

Inter-Biabiany, Parma nuk ka thene akoma po. Duhet zgjidhur bashkepronesia dhe Ausilio punon…
Ardi Deda

Biabiany-Inter marreveshje e mundur? Objektivi eshte real, konkret, kemi te gjitha konfirmimet e nevojshme, por, sic raporton Gianluca Di Marzio, ne editorialin e tij calciomercato.com, ka disa pengesa per tu sistemuar. Se pari bashkepronesia midis midis Parmes dhe Sampdorias. Eksperti i merkatos tregon qe “Ausilio ka folur tashme me Leonardi. Mazzarri e konsideron nje futbollist te rendesishem per te provuar ndryshimin e modulit dhe mundesine per te pasur nje lojtar krahu te shpejte dhe teknik. Gjithashtu, eshte dhe aspekti i lidhur me listen Uefa: duke qene se eshte rritur ne sektorin e te rinjve zikalter, mund te perfshihet ne liste se bashku me Khrin dhe Andreolli. Deri me ketu, kemi aspektet pozitive. Me pas kemi nje tratative qe nuk eshte vendosur akoma. Sepse Parma nuk ka pranuar akoma oferten interiste dhe deshiron para cash”. Ne fronte te tjera te merkatos, nderkohe, po punohet per Behrami dhe M’Villa, Chicharito dhe Rolando per tu blere perfundimisht, me pas gabriel Silva, qe eshte bere objektiv pasi u hoq dore nga Erkin dhe kalimit te Siqueira tek Atletico.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.