Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 24, 2022

Scroll to top

Top

0 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Biasin zbulon: “A do te vije Thuram ne janar? Ajo qe mund t’ju them eshte se per 10 milione euro, Inter ka…”

Inter, Biasin zbulon: “A do te vije Thuram ne janar? Ajo qe mund t’ju them eshte se per 10 milione euro, Inter ka…”
Inter Club Staff

Duke folur per mikrofonat e  TeleLombardia, Fabrizio Biasin, ka dashur te ndalet edhe te merkato e Interit.

Gjithcka ka filluar me nje fjale per sulmin zikalter, ku emri i Marcus Thuram eshte nje emer qe perflitet cdo dite per zikalterit.

“Per hir te vertetes, Inter e kishte marre kete lojtar, e kishte siguruar dhe cdo gje ishte e bere ne ate kohe me Mino Raiola”

“Por me pas u demtua dhe Inter degjoi Inzaghin dhe shkoi per te marre Joaquin Correa te Lazio. Por ne ate kohe Inter dhe Ausilio kishin folur ngushte me Thuram”.

“Tani interesi eshte i madh perseri, eshte gjalle, dhe lojtari jo vetem i pelqen Interit, por i pelqen edhe gjysmes se botes se futbollit”.

“Ne raste si keto, deshira e lojtarit mund te beje diferencen e madhe. Me vullnetin qe Inter ka pasur nje vit e gjysem me pare per ta marre, dicka e tille mund te behet realitet prap”.

“Por nese alternativa tani eshte qe Inter te paguaje 10 milione euro, vetem gjashte muaj perpara se ai te largohet me parameter zero, mua me duket e veshtire”.

“Kjo per nje fakt tjeter: qe te merret Thuram, Inter duhet te lirohet menjehere nga Joaquin Correa, qe per mua eshte edhe me e veshtire se sa Interi qe paguan 10 milione tani per Thuram”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Next Story

This is the most recent story.