Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

910 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Biasin zbulon: “Kam pyetur Beppe Marotten se cfare mendon per Asllanin dhe me ka thene se…”

Inter, Biasin zbulon: “Kam pyetur Beppe Marotten se cfare mendon per Asllanin dhe me ka thene se…”
Inter Club Staff

Kristjan Asllani eshte kthyer menjehre sapo ka ardhur ne Milano ne nje nga lojtaret me te perfolur te skuadres zikalter.

Djaloshi qe erdhi pa shume zhurme dhe qe u prezantua menjehere nga Romelu Lukaku si nje djalosh me mendje prej te rrituri, duket se ka rene ne sy shume per mire.

Diten e sotme ne fakt per te ka folur edhe Fabrizio Biasin qe ka treguar edhe njehere vleresimin e larte qe Inter ka per Asllanin.

Ai me sa duket ka pyetur Beppe Marotten per ti marre nje mendim per lojtarin e sapo blere nga Empoli ne kete merkato verore.

“Diten e djeshme i kam bere nje pyetje Marottes: Po per Asllanin cfare me thua? E ai nuk eshte menduar gjate”.

“Me ka thene se lojtari i ka mahnitur te gjithe duke i dhene nje impresion te pare vertete te mire per sa i perket atij”.

“Jo shume per potencialin, sepse qe kishte potencial shihej prej larg duke qene se Inter ka investuar shume tek ai”.

“Por me shume per sjelljen e tij, deshiren per te kuptuar e mesuar, edukaten e mire qe ai ka dhe qe tregon cdo dite”.

“Keto kane qene fjalet e Marottes per Asllanin qe edhe njehere tregojne me se miri se pse Inter eshte impresionuar nga djaloshi”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.