Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,243 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta sulmon perseri Hakimin? “Mund te behet dinamit, por fakti qe ai flet akoma spanjisht tregon…”

Gazzetta sulmon perseri Hakimin? “Mund te behet dinamit, por fakti qe ai flet akoma spanjisht tregon…”
Inter Club Staff

“Duhej nje nate si kjo per te eleminuar disa ngjarje jo shume te bukura qe kishin ndodhur kohet e fundit me te ne fushe.”

“Ai e nisi si titullar, me deshiren per te vrapuar dhe friken per te mos gabuar, me ndjesine per tu ndjere perseri i vlefshem per kete skuader.”

“Pikerisht ashtu si ka qene Achraf ne Borussia Dortmund, aty ku beri copash mbrojtjen e Interit dhe Conte ku dashurua me te.”

Keshtu e hap shkrimin saj La Gazzetta dello Sport per mbrojtesin zikalter Achraf Hakimi, qe dje ka shenuar dy gola.

“Pas golit te pare me Beneventon ne fillim te Serie A ne shtator, Hakimi la pasur nje rrugetim te veshtire.”

“Ka vuajtur ne mbrojtje, ka dale pozitiv per pak ore me Covid19, dicka qe e la jashte ndeshjes ndaj Gladbach.”

“Pastaj, ka qene teper i ngathet perpara, dhe Conte filloi ta linte ne stol duke futur ne vendin e tij Matteo Darmian.”

“Por fakti qe ai flet akoma spanjisht nuk eshte dicka aspak e mire dhe tregon se si ai po e ka shume te veshtire ne keto muaj te pare ne Itali. Dicka per te mos u lene menjane sepse tashme disa fjale duhet ti fliste.”

“Hakimi eshte ende i ri, ka nevoje te gaboje, por Interi qe luan cdo tre dite, nuk gabon dot, sepse ka gabuar mjaftueshem deri me tani.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.