Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

481 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, blerja e Cancelo e lidhur me shitjen e Nagatomos ne fund te sezonit

Inter, blerja e Cancelo e lidhur me shitjen e Nagatomos ne fund te sezonit
Inter Club Staff

Ndoshta shume nuk do ta besonin kete lajm, por sipas mediave ne Itali, blerja e Joao Cancelo nga ana e Interit pritet te kaloje nga shitja apo jo e Yuto Nagatomo.

Interi po vlereson strategjine me te mire per blerjen ne fund te sezonit te Joao Cancelo, i ardhur ne Milano veren e kaluar gjate nje shkembimi huazimesh me Geoffrey Kondogbia i cili perfundoi tek Valencia ne kte operacion.

Zikalterit kane nje te drejte blerje mbi portugezin e cila mban shifren e 35 milione eurove, perballe nje vleresimi te mesfushorit francez prej 25 milione eurosh: 10 milione eshte diferenca e ketij operacioni, dhe sipas asaj qe thote Tuttosport, keto para mund te vijne nga shitja perfundimtare e Yuto Nagatomos.

Japonezi ne merkaton e dimrit kaloi ne Superligen Turke tek Galatasaray. Drejtuesit zikalter mund te vendosin qe per te arritur tek blerja e mbrojtesit shume te talentuar portugez qe eshte aktualisht ne skuader, do te duhet te sakrifikohet pikerisht Nagatomo.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.