Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

307 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, bllokohet menjehere shitja e madhe te Dortmund: “Marotta as nuk deshiron te flase per kete hipoteze.”

Inter, bllokohet menjehere shitja e madhe te Dortmund: “Marotta as nuk deshiron te flase per kete hipoteze.”
Inter Club Staff

Ne editorialin e tij te merkatos ne Tuttomercatoweb.com, Niccolo Ceccarini ka folur per merkaton zikalter.

Ai eshte ndalur tek Interi dhe sidomos te merkato dalese duke qene se gjithcka mbyllet per tre dite dhe me pas klubet nuk do kene me mundesi te bejne operacione.

Ceccarini kryesisht ka folur per shitjet, por me tyre, sipas tij, Interi ka bllokuar nje shitje te madhe kete vere te Dortmund.

“Objektivi i shitjeve tek Interi eshte i dukshem, qe ne keto dite duhet te mbylle disa situata te rendesishme.”

“Nainggolan ne fund une them se do te shkoje tek Cagliari sepse eshte vete e tille situata qe te ben te mendosh kete kalim.”

“Eshte me e veshtire nderkohe te kuptosh se cfare do te ndodhe me te ardhmen e Joao Mario, Vecino dhe Asamoah. Dalbert ka shkuar ne Ligue 1 te Rennes.”

“Por Eriksen? Nuk e di nese e keni marre vesh, por Dortmund beri nje sondazh konkret per te tek Interi duke kerkuar sherbimet e tij, por pergjigjja e marre ka qene direkte dhe negative.”

“Marotta as nuk ka dashur te flase per nje shitje te lojtarit ne kete moment dhe zikalterit e konsiderojne ate si nje lojtar te fashes se pare. Ai do te ishte nje shitje e madhe ne kete vere por kjo tratative eshte bllokuar nga Interi pa fiilluar mire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.