Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

561 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Cagliari: Ja formacioni i Interit qe nga minuta e pare! Spalletti zgjedh Dalbert?

Inter-Cagliari: Ja formacioni i Interit qe nga minuta e pare! Spalletti zgjedh Dalbert?
Inter Club Staff

Eshte etapa e trete nga fundi i tour-de-force perpara ndaleses se kombetareve. 

Interi do te prese Cagliarin perballe publikut te saj kete jave: me siguri spektatoret ne stadium do te jene me shume se 50 mije.

Pas nje nisje kampionati me turbulenca, zikalterit jane futur ne rrugen e duhur ne Champions dhe ne kampionat ne javet e fundit.

Kete gje e tregon edhe besimi ne vetvete i skuadres qe ka arritur ti zgjidhe ndeshjet edhe ne minutat e fundit.

Per kete motiv nderkohe Spalletti nuk deshiron qe skuadra te humbase perqendrim sepse per te ndeshjet me te rendesishme jane ato qe vijne dhe jo ato qe kane kaluar.

TE REJAT NGA INTERI – Me perjashtim te Vrslajkos, tekniku zikalter ka te gjithe skuadren e tij ne dispozicion. Eshte rekuperuar edhe Miranda i cili ka humbur ndeshjen ndaj Fiorentines per nje shqetesim te lehte. Braziliani mund ta nise edhe si situllar sot mbase duke ulur ne stol perseri De Vrij ne prag te PSV Eindhoven. Edhe Asamoah mund te lihet ne pankine per ti lene vendin Dalbert. Nderkohe i pritshem edhe nje ndryshim ne mesfushe: Gagliardini mund te zevendesoje Vecinon. Ne repartin e avancuar pastaj Spalletti mund te lere pushim Perisic dhe Nainggolan por keto duken dy hipoteza te veshtira per te ndodhur. Edhe ne krahun e djathte te sulmit jane tre lojtare ne gare per nje pozicion titullari. Nderkohe dy jane lojtaret qe mund te jene surprize e minutave te fundit e mund ta gjejne veten si titullare sot: Lautaro dhe Borja Valero.

TE REJAT NGA CAGLIARI – Rendimet i larte deri me tani per djemte e Rolando Maran te cilet kane arritur te fitojne ne Bergamo dhe kane dale barazim me Milanin por kane humbur gjithashtu me Empolin dhe Parmen. Ndersa ne ndeshjen e fundit ne Serie A ata kane falenderuar portierin e tyre Cragno qe ka pritur ne minutat e fundit nje penallti duke i lejuar skuadres te marre nje pike dhe nje 0-0. Ne kete ndeshje per ata do te mungoje Lykogiannis dhe Ceppitelli, te dy te demtuar po ashtu si portieri i dyte Rafael. Pritet qe ne fushe te konfirmohet nje formacion 4-3-1-2 me Pisacane ne balotazh me Romagna per te luajtur perkrah Klavan me Bradaric se bashku Castro dhe Barella. KDuhet patur kujdes nga Joao Pedro nese do te hidhet nga minuta e pare qe mund te luaje pas shpines se Sau dhe Pavoletti.

Nderkohe, ky eshte formacioni i mundshem i Interit sot:

Samir Handanovic

Danilo D’Ambrosio

Joao Miranda

Milan Skriniar

Dalbert

Brozovic

Roberto Gagliardini

Radja Nainggolan (trekuartist)

Matteo Politano

Ivan Perisic

Mauro Icardi

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, Skriniar, Miranda, Dalbert; Gagliardini, Brozovic; Politano, Nainggolan, Perisic; Icardi.

Pankina: Padelli, Berni, De Vrij, Ranocchia, Asamoah, Vecino, Borja Valero, Joao Mario, Candreva, Keita Baldé, Martinez.

Tranjer: Spalletti.

Te skualifikuar: asnje.

Te padisponueshem: Vrsaljko.

Preview Inter-Cagliari - Gagliardini, Miranda e Dalbert possibili novità

FORMACIONI I MUNDSHEM I CAGLIARIT:

CAGLIARI (4-3-1-2): Cragno; Srna, Romagna, Klavan, Padoin; Castro, Bradaric, Barella; Joao Pedro; Sau, Pavoletti.

Pankina: Aresti, Daga, Pisacane, Andreolli, Pajac, Faragò, Cigarini, Dessena, Ionita, Farias, Cerri.

Tranjeri: Maran.

Te skualifikuar: nessuno.

Te padisponueshem: Lykogiannis, Ceppitelli, Rafael.

ARBITER: Massa.
Asistent: Liberti e Di Iorio.
VAR: Chiffi (Lo Cicero).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.