Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,082 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Cagliari, Mazzarri nuk ndryshon shume por Hernanes duhet te fitoje nje duel tjeter…

Inter-Cagliari, Mazzarri nuk ndryshon shume por Hernanes duhet te fitoje nje duel tjeter…
Inter Club Staff

Pavarsisht ndeshjes te se enjtes ndaj Qarabag, Walter Mazzarri nuk deshiron ta ekzagjeroje me turnover-in ndaj Caglarit. Ne sulm ka pak per te ndryshuar pas mungeses se Icardit nga minuta e pare. Keshtu do te luaje Osvaldo dhe Palacio me Puscas gati ne pankine.

Ne krah do te jete Nagatmo ne te djathte dhe Dodo ne te majte. Ne qender pritet te jete Andreolli i cili mund te zevendesoje Kapitenin Ranocchia por kjo nuk eshte e sigurte e nese sdo te ndodhe keshtu mbrojtja do te jete Ranocchia-Vidic-Juan.

Balotazhi i vertete ne kete moment eshte ai per mesfushorin qendror te djathte. Me Guarin i cili eshte ‘viktime e sigurte’ e rotacionit, nuk eshte e sigurte qe profeti Hernanes, i cili u rikthye mire ndaj Atalantes, do te luaje. Kete here e sfidon Yann M’Vila, i cili eshte pare shume i karikuar ndaj Bergamaskeve.

Nderkohe te padiskutueshem Mateo Kovacic dhe Gary Medel, te cilet jane pika kyce te formacionit zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.