Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 20, 2020

Scroll to top

Top

3,097 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Cagliari, turn over por i moderuar? Pritet nga minuta e pare Sebastiano!

Inter-Cagliari, turn over por i moderuar? Pritet nga minuta e pare Sebastiano!
Inter Club Staff

Interi duhet ta provoje, pse jo? Kupa e Italise eshte nje trofe i rendesishem dhe te provosh ta fitosh do te ishte edhe nje nisje e mire. 

Mund te jete ky momenti qe Beppe Marotta ka pershkruar kur tha se “eshte momenti te rikthehemi te fitojme nje trofe.”

Ne San Siro priten rreth 30 mije spektatore dhe Cagliari vjen nga kater humbje radhazi ne kampionat por nuk ka ndermend te dorezohet ne Kupen e Italise. Pastaj ata do te perballen dy here me Interin kete muaj ne Meazza: menjehere ne daten 26 janar do te vijne perseri per kampionatin.

Po sot, kush do te luaje? Barella me siguri nga minuta e pare duke qene se ka qene pushim ne Serie A dhe bashke me te do te jete edhe Skriniar.

Ne mesfushe pritet te mos jete Gagliardini qe eshte edhe i skualifikuar. Ranocchia mund te kete nje shans nga minuta e pare dhe Lazaro do te jete ne krahun e djathte.

Nderkohe, ne sulm pritet Sebastiano Esposito dhe njeri ndermjet Lautaros dhe Lukakut do te pushoje.

Formacioni i mundshem pritet te jete ky: 

(3-5-2) – Handanovic; Godin, Ranocchia, Skriniar; Lazaro, Barella, Valero, Brozovic, Dimarco; Sanchez, Lukaku.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.