Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

1,366 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Barcelona-Inter, Cambiasso nuk gjen paqe: “Nese ti si arbiter nuk jep ate penallti do te thote se duhet te marresh nje vendim.”

Barcelona-Inter, Cambiasso nuk gjen paqe: “Nese ti si arbiter nuk jep ate penallti do te thote se duhet te marresh nje vendim.”
Inter Club Staff

Arbitrimi i ndeshjes nga Skomina diten e djeshme ne Barcelona-Inter nuk ka bere vetem Antonio Conten qe te shpertheje, por edhe shume figura te futbollit. 

I fundit eshte Esteban Cambiasso, sot opinionist i Sky por eshte legjende e skuadres zikalter.

Sipas tij, gabime ne nivele si ai dje nuk jane te pranueshme sidomos kur tashme jemi ne Epoken e VAR.

Ja fjalet e El Cuchu Cambiasso pak me pare per Sky Sport. Ai ka vene ne shenjester normalisht arbitrin e ndeshjes: “Rasti i penalltise se pa dhene per Sensi eshte nje rast ku ti duhet te marresh nje vendim.”

“Eshte shume e thjeshte. Ti shikon aksionin, e vlereson ne moment dhe merr vendimin tend. Me pas pret per VAR ta konfirmoje.”

“Pse nuk duhet te vazhdonte aksioni? Per nje gje te qarte: ate ose e jep penallti ose i jep Sensit karton te verdhe per simulim.”

“Nuk mund te mos japesh asgje. Nuk mund te mos jete gje. Nese nuk eshte penallti, jepi karton Sensit. Pse nuk ja dha kartonin kur e mendoni se nuk ishte penallti.”

“Aty do nderhynte VAR per ti dhene te drejte ose jo pastaj. Dhe kur arbitri nuk e jep as kartonin e as penalltine do te thote se mbrapa tij ka disa dyshime. E keto dyshime shihet me VAR. Pse nuk vajti ne VAR arbitri?.”

Keto jane shume pyetjet e Cambiassos pak me pare ne Sky Sport qe ne fakt i kane bere tifozet e Interit qe prej nates se djeshme.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.