Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 1, 2020

Scroll to top

Top

300 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, cdo gje e vertete? “Marotta ka perzgjedhur pasardhesin e Handanovic: ai do te shkembehet…”

Inter, cdo gje e vertete? “Marotta ka perzgjedhur pasardhesin e Handanovic: ai do te shkembehet…”
Inter Club Staff

Samir Handanovic, pertej gabimeve, i jep ende siguri dhe garanci Interit si per kete sezon, por edhe per tjetrin.

Por gjithesesi, karta e identitetit te portierit te Interit, nuk duhet nenvleresuar, sepse ai tashme eshte 36 vjec.

Prandaj Interi dhe Marotta po mendojne seriozisht dhe ne menyre te drejte per nje portier qe do te zevendesoje Handanovic ne te ardhmen.

Eshte folur shume per Juan Musso ne te kaluaren, por Udinese nuk e shet lire dhe Interi ka nje ide te re.

Zikalterit kane filluar te flasin me Veronen per Silvestri, portierin e tyre, duke pare edhe sezonin e tij shume te mire vjet dhe nisjen teper te mire kete vit.

“Ish-lojtari i Leeds eshte ne rritje kostante dhe nuk ka kaluar pa u vene re edhe nga drejtuesit e Interit forma e tij.”

“Marco Silvestri po zbulohet ne moshen 29 vjecare si nje nga portierat me te mire te Serie A dhe kete gje e thone shume specialiste te fushes.”

“Prandaj Interi po mendon per te si pasardhesin e Handanovic. Marotta po mendon ta marre lojtarin qe ai te beje nje sezon (sezonin tjeter) bashke me Handanovic, dhe me pas, ne 2022, te jete portier i pare.”

“Nderkohe, Marotta ka edhe nje ide tjeter: asnje para e shpenzuar per Silvestri, por deshiron te jape ne kembim kartonin e Radu, porterit rumun ne pronesi te Interit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.